Disse medlemmer af GL bakker om om Liste 1's opstilling til hovedbestyrelsesvalget 2018

Helle Lunderskov, Slagelse Gymnasium
Jesper Gorm Madsen, Midtsjællands Gymnasium
Karl Olaf Christensen, Midtsjællands Gymnasium
Heidi Norman Eriksen, Midtsjællands Gymnasium
Karina Barbara Andersen, Midtsjællands Gymnasium
Carsten Hørbye, Midtsjællands Gymnasium
Carmen Egido Mateos, Midtsjællands Gymnasium
Birgitte Damsgaard, Albertslund Gymnasium
Martin Skov Petersen, HOrsens HF & VUC
Tage Jensen, Campus Bornholm STX
Henrik Kofoed Svendsen, Campus Bornholm STX
Nina Riise, Campus Bornholm HTX og HHX
Hanne Clausen Frost, Campus Bornholm STX
Flemming Munch Hansen, Campus Bornholm
Noa Steen Andersen, Campus Bornholm HTX
Christian Christiansen, Campus Bornholm HF
Lasse Harder Kirkegaard, Campus Bornholm, HF og STX
Per Jensen, Campus Bornholm STX
Marit Grimstad Jensen, Nærum Gymnasium
Tina Lund, Campus Bornholm
Søren Hein Christiansen, Frederiksberg Gymnasium
Mette Kirk Mailand, Campus Bornholm STX
Mikkel Toudal, Campus Bornholm STX
Benedikte Juhlin, Roskilde Katedralskole
Morten Sørensen, Høje Tåstrup Gymnasium
Jonas Paludan, Roskilde Gymnasium
Per Nørholm Rasmussen, Næstved Gymnasium
Maj Ferriz Thorsø, Frederiksværk Gymnasium & HF
Gorm Anker Gunnarsen, Christianshavns Gymnasium
Signe Brigitte Andersen, Køge Gymnasium
Mia Kullegaard Brun, Aarhus HF og VUC
Lisbeth Kirstine Barløse, Aarhus HF og VUC
Kim Rathleff Olesen, Aarhus HF og VUC
Anders Vestergaard Mortensen, Bagsværd Kostskole og Gymnasium
Sanne Henriksen, Mulernes Legatskole
Louise Debois Frejlev Nielsen, Aarhus HF og VUC
Jesper Holm Mikkelsen, Aarhus HF og VUC
Marlene Hansen, Aarhus HF og VUC
Jasmine Søgaard, Aarhus HF og VUC
Søren Mortensen, Aarhus HF og VUC
Allan Gylling Olesen, Campus Bornholm STX
Pia Korsner, Campus Bornholm STX
Birger Madsen, Campus Bornholm STX
Jan Erik Byrdahl Larsen, Aarhus VUC og HF
Manisha de Montgomery Nørgård, Frederiksberg HF-kursus
Dorte Stockfisch, Aarhus VUC og HF
Jonas Wiegardt-Beyer, Campus Bornholm STX
Per Leegaard, Campus Bornholm STX
Jens Peter Mejlvang, Camps Bornholm STX
Rikke Hansen Husted, Grindsted Gymnasium
Helene Jeppesen, Midtsjællands Gymnasium
Niels Dyrholm Jensen, Uden arbejde
Mikkel Gorm Madsen, NIels Brock
Marilyn Pamela Mollan Christiansen, Midtsjællands Gymnasium
Anne Betak, Midtsjællands Gymnasium
Ditte Marie Top, Midtsjællands Gymnasium
Niels Leifer, Espergærde Gymnasium
Gorm Kristoffer Bentsen, Odense Tekniske Gymnasium
Benjamin Bilde Boelsmand, Slagelse Gymnasium
Jan Westh Christensen, Birkerød Gymnasium
Jonas Halldin Landsvig, KVUC
Inger Jensen, uden arbejde
Dea Storm Mikkelsen, Egedal Gymnasium
Viggo Løppenthin, Fredericia Gymnasium
Anders Burman, Ørestad Gymnasium
Henrik Hebsgaard, Borupgaard Gymnasium
Birgitte Thomassen, Sydkysten Gymnasium, Next
Iben Andersen, Køge gymnasium
Susanne Vestergaard, Ørestad Gymnasium
Astrid Tolvang-Nielsen-Nielsen, Sydkysten Gymnasium, Next
Gitte Husted Madsen, Sukkertoppen Gymnasium, Next
Kaspar Præstiin Brandt, Borupgaard Gymnasium
Stig Marquardsen, Rødovre Gymnasium
Kaare Winkel Pedersen, Sydkysten Gymnasium, NEXT
Katrine Jou Nielsen, HF-Centret Efterslægten
Stefan Petersen, H.C. Ørsted Gymnasium (Ballerup)
Anne-Mette Petersen, Midtsjællands Gymnasium
Per Mortensen, Midtsjællands Gymnasium
Majbrit Libak Rasmussen, Gladsaxe Gymnasium
Brian Olszak, Vordingborg Gymnasium
Lærke Marie Ryge, Odder Gymnasium
Carsten Sandholm, Business College Syd
Majbrit Winther Jensen, EUC Nord Hjørring
Frank Weber, EUC Nordvest, Thisted
Allan Nørgaard Andersen, Niels Brock
Ruben Vesterdahl, Erhvervsskolen Nordsjælland, Hillerød
Jens-Peter Fage Madsen, Frederikshavn Handelsskole
Knud Skovgaard Larsen, Roskilde Handelsgymnasium
Sonja Arlt, Tradium
Janne Langgaard, Tradium
Rasmus Vennekilde Andreasen, Tradium
Maria Dahl Jørgensen, Tradium
Esben Moestrup, Tradium
Maj-Britt Kirketerp Martiny, Tradium
Mona Lynggaard Skogly, Tradium
Gitte Lautrup, Tradium
Klaus Møller Kristensen, Tradium
Morten Munkholm, Tradium
Laila Bruun Thomsen, Tradium
Gert Gerges, Mercantec
Kim Byrial, Tradium
Helle Birk, Øregård Gymnasium
Rune Munk , Øregård Gymnasium
Rune Bruhn, Øregård Gymnasium
Charlotte la Cour Lundqvist, Øregård Gymnasium
Anne Christensen, Øregård Gymnasium
Sebastian Gulmann, Øregård Gymnasium
Lars Peter Mortensen, Øregård Gymnasium
Birgitte Speyer, Øregård Gymnasium
Lotte Brodersen, Øregård Gymnasium
Louise Stampe Berggren, Øregård Gymnasium
Ole Rasmussen Voksenuddannelsescenter Frederiksberg VUF
Peter Nielsen Next Sydkysten gymnasium
Lene Thodsen. HC Ørsted Gymnasiet, Lyngby
Flemming Søgaard Sørensen, Rødovre Gymnasium
Rune Hansen, Aalborghus Gymnasium
Helge Bjørn-Jensen, Aalborghus Gymnasium
Rune Hildebrand, Aalborghus gymnasium
Rasmus Bukhave, Aalborghus Gymnasium
Kristian Langhorn, uden arbejde
Satu Helenius Olsen, Midtsjællands Gymnasium
Christian Schumacher, Aarhus Handelsgymnasium, Vejlby
Maria Louise Kjærgaard Christensen, Aalborg Handelsgymnasium, Turøgade
Henrik Tjørnelund, Ribe Katedralskole
Lisbet Borker Rasmussen, Øregård Gymnasium
Jonas Møldrup-Lakjer, Øregård Gymnasium
Mette Møller Pedersen, Øregård Gymnasium
Søren Carlsen, Aurehøj Gymnasium
Astrid Louise Hylager Lund, Aurehøj Gymnasium
Christian Lönneker, Aurehøj Gymnasium
John Rosendal Nielsen, Aurehøj Gymnasium
Henrik Ohlsen, Aurehøj Gymnasium
Mette Marie Hartmann, Aurehøj Gymnasium
Merete Wendler, Aurehøj Gymnasium
Lene Gilkrog, Aurehøj Gymnasium
Kristian Ullum, Aurehøj Gymnasium
Jesper Kaalund, Aurehøj Gymnasium
Lasse Hartmann Svendsen, Aurehøj Gymnasium
Bo Høpfner Clausen, Aurehøj Gymnasium
Monica Cariola Garrido, Aurehøj Gymnasium
Sonja Grønbæk, Aurehøj Gymnasium
Kirstine Cecilie Steno, Aurehøj Gymnasium
Nanna Schiøler, Aurehøj Gymnasium
Kirsa Handberg, Aurehøj Gymnasium
Erik Berg, Aurehøj Gymnasium
Anders Lemvig, Aurehøj Gymnasium
Anna Mia Agersnap, Aurehøj Gymnasium
Tine Juel Simonsen, Aurehøj Gymnasium
Trine Finne Loo, Aurehøj Gymnasium
Jonas Vincent, Aurehøj Gymnasium
Kasper Puch Maes, Aurehøj Gymnasium
Trine Ebbensgaard Strømfeldt, Aurehøj Gymnasium
Peter Overvad Christiansen, Aurehøj Gymnasium
Anne Charlotte Winther Jørgensen, Aurehøj Gymnasium
Volker Schiele, Aurehøj Gymnasium
Annegrete Mogensen, Aalborghus Gymnasium
Hanne Ziemelis, Nærum Gymnasium
Claus Nexøe, Nærum Gymnasium
Sofie Steenkjær,Nærum Gymnasium
Iben Jørgensen, Nærum Gymnasium
Helena Krabbe, Nærum Gymnasium
Elsebet Appel, Birkerød Gymnasium
Peder Soelberg, Tradium
Pernille Brouer,Tradium
Jørn Jacobsen,Tradium
Anja Nielsen, Tradium
Anette Nissen, Tradium
Helle Jensen-Rix, Tradium
Majbrit Christensen, Tradium
Martin Kvist Petersen, Viborg Gymnasium & HF
Søren Lykkegaard, Dronninglund Gymnasium
Anne Sofie Szulevicz, Aalborghus Gymnasium
Pernille Dalbjerg Sørensen, Dronninglund Gymnasium
Lisbeth Sørensen, Aalborghus Gymnasium
Stinne Fisker Toldbod, Aalborghus Gymnasium
Zoë Ørnbo, Aalborghus Gymnasium
Henrik Jakobsen, Aarhus Akademi
Anne Hørlyck Clemmensen, Tørring Gymnasium
Bjørn Christensen, Aarhus Akademi
Maria Jelena Arrøe Jensen, Aarhus Akademi
Gurli Buus Larsen, Aalborghus Gymnasium
Søren Berggreen, Øregård Gymnasium
Ronald Karlsen, Roskilde Tekniske Gymnasium
Torben Gravesen, Roskilde Tekniske Gymnasium
Jørgen Andkær, Odense Tekniske Gymnasium
Anders Nørgaard, HTX Hjørring/Frederikshavn
Jørgen Klærke, Vejen Business College
Sara Krogh, IBC Kolding
Jan Nøhr Christensen, Aalborg Handelsgymnasium
Jannie Grue, Rødovre Gymnasium
Kell Commerau Madsen, Aalborghus Gymnasium
Janne Plauborg, Aalborghus Gymnasium
Agnethe Christiansen, Aalborghus Gymnasium
Helle Kloch, Aalborghus Gymnasium
Kirsten Boelhøj Hartvigsen, Tradium
Annette Nordstrøm Hansen, Gefion
Annie Hedegaard Hansen, Dronninglund Gymnasium
Bente Lukman Christensen, Dronninglund Gymnasium
Dorthe Christensen, Dronninglund Gymnasium
Erik Larsen, Dronninglund Gymnasium
Grete Runnom Kristensen, Dronninglund Gymnasium
Ib Vinther, Dronninglund Gymnasium
Iben Berdiin, Dronninglund Gymnasium
Jakob Trige, Dronninglund Gymnasium
Jette H. Vestergaard, Dronninglund Gymnasium
Karen Marie Andreasen, Dronninglund Gymnasium
Kristoffer Abildgaard, Dronninglund Gymnasium
Martin Kristensen, Dronninglund Gymnasium
Rolf Ravnstrup, Dronninglund Gymnasium
Sidsel Binderup, Dronninglund Gymnasium
Siff Rytter, Dronninglund Gymnasium
Søren Krogh Jensen, Dronninglund Gymnasium
Søren Vinther Toft, Dronninglund Gymnasium
Martin Bech, Aalborghus Gymnasium
Marianne Bangsø, Brønderslev Gymnasium
Steen Ellemose, Grindsted Gymnasium
Søren Justesen, Aalborg Tekniske Gymnasium
Lars Bo Ottesen, Aalborg Handelsgymnasium
Søren Arani Mortensen, Aalborg Handelsgymnasium
Tina Stein Raaschou, Aalborg Handelsgymnasium
Vanda Sønderskov, Aalborg Handelsgymnasium
Rikke Ibsen, Aalborg Handelsgymnasium
Henning Fischlein, Aalborg Handelsgymnasium
Marie Louise Frank. Baltorp Gymnasium
Signe Sindberg Kaspersen, Køge Handelsskole
Anne Marie Lond, Roskilde Handelsskole
Mette Kromann, Roskilde Handelsskole
Mette Kølln, Roskilde Handelsskole
Karin Frykman, Ordrup Gymnasium
Allan Vangsøe, Sydkysten Gymnasium, NEXT
Pia Enager, (tidl.) Ikast Brande Gymnasium
Sarah Hallas-Møller, Midtsjællands Gymnasium
Jesper Nødgaard, VUC Nordjylland Frederikshavn
Thorleif Ross, Horsens Statsskole
Jørgen Kofoed Jensen, Himmelev Gymnasium
Irving Eist, ZBC Ringsted
Valdemar Kølle, Midtsjællands Gymnasium
Pernille Lærkedal Sørensen, Midtsjællands Gymnasium
Rosalba Cazón López, Midtsjællands Gymnasium
Janni Laurberg Westerdahl, Campus Bornholm STX
Maren Mette Bønløkke Larsen, Aarhus HF og VUC
Bo Jørgensen, Falkonergårdens Gymnasium og HF
Sarah Maria Ørsdahl, Ingen beskæftigelse
Kirsten Stammerjohann, Tørring Gymnasium
Tom Gregor Sillesen, Tørring Gymnasium
Morten Beck, Vejen Gymnasium og HF
Arben Deliu, Rosborg gymnasium
Lasse Bækdahl, Vejen gymnasium og HF
Jeppe Kühn Laugesen, Vejen gymnasium og HF
Michael Pedersen, Vejen gymnasium og HF
Jesper Bruun Pedersen, Ørestad Gymnasium
Jesper Kaarfeist Sheikh Larsen, Virum Gymnasium
Annette Hørdahl Jensen, Holstebro Gymnasium og HF
Anne Stampe Schrøder, Holstebro Gymnasium og HF
Marianne Bentsen, Holstebro Gymnasium og HF
Bjarne Østergaard, Holstebro Gymnasium og HF
Bente Kirsten Sørensen, Holstebro Gymnasium og HF
Christina Lindeskov, Holstebro Gymnasium og HF
Erik Bruun, Holstebro Gymnasium og HF
Finn Sønderlund Kristensen, Holstebro Gymnasium og HF
Morten Fly Lindholt, Holstebro Gymnasium og HF
Gitte Berg Jensen, Holstebro Gymnasium og HF
Anne Hess Thaysen, Holstebro Gymnasium og HF
Mette Kjær Krogsgaard, Holstebro Gymnasium og HF
Karin MereteThomsen, Holstebro Gymnasium og HF
Lise Debel Christensen, Holstebro Gymnasium og HF
Lone Kær, Holstebro Gymnasium og HF
Line Kirstine Tanderup, Holstebro Gymnasium og HF
Maj-Britt Boll Jensen, Holstebro Gymnasium og HF
Mette Schack Karlsen, Holstebro Gymnasium og HF
Mai Pedersen, Holstebro Gymnasium og HF
Maria Ussing Blaabjerg, Holstebro Gymnasium og HF
Nina Hedegaard Christensen, Holstebro Gymnasium og HF
Per David Radmer, Holstebro Gymnasium og HF
Pernille Damgaard Jensen, Holstebro Gymnasium og HF
Pia Hald Holm, Holstebro Gymnasium og HF
Pia Vogel, Holstebro Gymnasium og HF
Anton Søgaard Poulsen, Holstebro Gymnasium og HF
Sarah Brems Thayer, Holstebro Gymnasium og HF
Selma Vidimlić Schrøder, Holstebro Gymnasium og HF
Niels Paludan, Sukkertoppen Gymnasium, NEXT
Per Frank Jakobsen, Slotshaven Gymnasium – EUC Nordvestsj. hhx og htx
Thorbjørn Lind, Aalborghus Gymnasium
Johnny Houmann Christensen, Viden Djurs
Erling Fuglsang Nielsen, Aarhus Akademi
Søren Vig Lind, Aurehøj Gymnasium
Dennis Martinsen, Aurehøj Gymnasium
Mai Britt Borremose, Vejen gymnasium og HF
Karin Sporleder, Vejen gymnasium og HF
Allan Thomsen, Vejen gymnasium og HF
Anne Christiansen, Rybners
Annette Skovgaard, Rybners
Marie Højgaard Jørgensen, Rybners
Sidse Trier, Rybners
Karina Henneberg Rasmussen, Rybners
Mads Christensen, Rybners
Thomas Preuss, Rybners
Ulla Olsen, Rybners
Jørgen Swarts, Ørestad Gymnasium
Lis Petersen, Ørestad Gymnasium
Maria Rudolph, Ørestad Gymnasium
Merete Høgh Carlsen, Ørestad Gymnasium
Claus Witfelt, Ørestad Gymnasium
Kristian Sandholm Poulsen, Herning HF & VUC
Allan Meier Korsgaard, Holstebro Gymnasium og HF
Louise Mygind Danielsen, Albertslund Gymnasium
Søren Arnfeldt Andersen, Albertslund Gymnasium
Andrea Blicker, Albertslund Gymnasium
Martin Christiansen, Hjørring Gymnasium og HF
Søren Brunsholt Andersen, Frederikshavn Gymnasium & HF-kursus
Stina Hvirring, Aalborg Katedralskole
Max Wilken Pedersen, Rybners
Katrine F. Gunnersen, Rybners
Nanna Rehfeldt Waarst, Midtsjællands Gymnasium
Stefan Kjersgård Flensmark, Køge Gymnasium
Nicolai Krebs Sørensen, Aalborghus Gymnasium & HF
Annemette Mondrup Christensen, Aalborghus Gymnasium & HF
Mona Heide, Midtsjællands Gymnasium
Line Taarnberg, Øregård Gymnasium
Nicolai Overgaard Larsen, Vestegnen HF og VUC
Jesper Veibel, Øregård Gymnasium
Rasmus Munch, Øregård Gymnasium
Trine Jørgensen, HF &VUC København Syd
Helle Schjødt, VUC Lyngby
Anton Bischoff, Albertslund Gymnasium
Svend Ranvig-Christensen, Øregård Gymnasium
Lars Topsøe, Midtsjællands Gymnasium
Ulrik Engelund Pedersen, Aurehøj Gymnasium
Britta Skovbro-Rasmussen, Vejen gymnasium og HF
Anette Johansen, Vejen gymnasium og HF
Karen Sofie Hammer, Øregård Gymnasium
Lene Holmgård Nielsen, Herning HF og VUC
Janne Gjerløv, Midtsjællands Gymnasium
Camilla Munch-Hansen, Midtsjællands Gymnasium
Gunvor Vincents Olsen, Midtsjællands Gymnasium
Jess H. Lindholm, Tornbjerg Gymnasium
Helle Poulsen, Aalborghus Gymnasium
Jesper Matthiasen, Aarhus Akademi
Vibeke Stabel Smith, Midtsjællands Gymnasium
Kirsten Sandberg Juhl, Aalborg Handelsgymnasium
Betina Kaae Rasmussen, GU Nuuk – Midtgrønlands Gymnasiale Skole
Line Sønderskov Sørensen, Aalborghus Gymnasium og HF
Mine Mølgaard, Aalborghus Gymnasium og HF
Lars Riber Kristensen, Aalborghus Gymnasium og HF
Jeppe Byrialsen Jensen, Aalborghus Gmnasium og HF